Koroonasse nakatunute arv maailmas ületas 25 miljoni piiri

Meditsiinitöötaja väljastab India naistele koroonaviiruse vastaseid ravimeid.
Meditsiinitöötaja väljastab India naistele koroonaviiruse vastaseid ravimeid. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Üle maailma on kinnitust leidnud rohkem kui 25 miljoni inimese nakatumine koroonaviirusesse, selgus uudisteagentuuri AFP kogutud ametlikest andmetest pühapäeval. Sama näitasid ka Reutersi hinnangud.

Nakatunud on vähemalt 25 029 250 inimest, COVID-19 on nõudnud 842 915 inimese elu.

Ligi 40 protsenti kõikidest juhtudest on registreeritud USA-s ja Brasiilias.

Samuti koroonaviirusega nakatumisi registreeriv USA Johns Hopkinsi ülikooli andmetel oli pühapäevahommikuse seisuga maailmas registreeritud 24 996 456 nakatunut ja COVID-19 tõttu oli surnud 842 499 inimest.

India püstitas nakatumise uue maailmarekordi

India teatas pühapäeval 78 761 kinnitust leidnud nakatumisest koroonaviirusesse viimase 24 tunni jooksul, see on kõrgeim ühe riigi ööpäevane näitaja maailmas kogu pandeemia vältel.

Tervishoiuministeeriumi teatel on 1,3 miljardi inimesega riigis tuvastatud üle 3,5 miljoni COVID-19 haige. India jääb sellega maha ainult USA-st ja Brasiiliast.

Eelmine rekord, 77 638 kinnitust leidnud nakatumist ööpäevas, registreeriti USA-s 17. juulil.

Ladina-Ameerikas enim nakatunuid

Ladina-Ameerika on suurima nakatunute arvuga regioon maailmas, ehkki mõnedes riikides on nakatumiste arv hakanud vähenema, märkis Reuters.

Ka Ameerika Ühendriikides on COVID-19 nakatumiste ja surmade arv hakanud kahanema, kuid nüüd on tekkinud uued nakkusekolded USA Kesk-Lääne piirkonna osariikides, kus varasemalt oli vähe nakatumisi.

Ka ülemaailmselt on nakatumiste arvu kasv pisut pidurdunud. Nakatunute arv kasvas 20 miljonilt 25 miljonini kolme nädalaga. Eelmised viis miljonit lisandusi 19 päevaga, kümnelt 15 miljonini kasvas nakatunute arv 24 ja viielt kümnele miljonile 39 päevaga.

Augustis langes uute nakatunute arvu kasv päevas 1,2 protsendini, juulis oli see 1,7 ja juunis 1,8 protsenti päevas. Mais kasva nakatunute arv tempoga 2,1, aprillis 4,6 ja märtsis 7,7 protsenti päevas.

Tervisholiueksperdid rõhutavad, et registreeritud nakatumiste ja surmade arv on kindlasti väiksem kui tegelikud numbrid, seda peamiselt vähese testimisvõimekusega riikide arvelt.

Ehkki COVID-19 numbrid jäävad tuigevalt alla 1918. aasta Hispaania gripi näitajatele, kus nakatus 500 miljonit ja neist vähemalt kümnendik suri, siis ekspertidele teeb muret, et koroonaviiruse andmete puudulikkus ei lase pandeemia tegelikku mõju hinnata.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: