Riik otsib uut juhti maksuametile ja rahapesu andmebüroole

Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigisekretär kuulutas välja avalikud konkursid rahapesu andmebüroo ning maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektori ametikohtade täitmiseks.

Praegune MTA peadirektor Valdur Laid lahkub 15. septembrist ametist, et siirduda erasektorisse.

Mõlema ameti juhil peab olema kõrgharidus, vähemalt kolmeaastane juhtimise kogemus, inglise keele oskus ja avaliku teenistuse tippjuhi kompetents.

MTA peadirektori kohale eelistatakse kandidaati, kel on suure teenuspõhise organisatsiooni eduka juhtimise kogemus,  hea arusaam infosüsteemide ja e-teenuste arendamisest ja toimimisest ning teadmised või kogemused maksude või tolli valdkonnast ja järelevalve teostamisest.

Rahapesu andmebüroo juhi kohale eelistatakse inimest, kellel on rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise alane kogemus ja head teadmised vastavatest regulatsioonidest ja standardites, head teadmised andmehaldusest, riskianalüüsist ja infosüsteemide toimimisest, teadmised haldusmenetlusest, rahvusvahelise suhtlemise kogemus ja täiendavate võõrkeelte oskus.

Mõlemad kandidaadid nimetab viieks aastaks rahandusministri ettepanekul ametisse valitsus.

Tippjuhtide valikukomisjon ootab kandidaatide dokumente 28. septembriks

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: