MTA juhiks soovib saada 14 ja rahapesu andmebüroo juhiks kaheksa inimest

Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikantselei otsib juhti nii maksu- ja tolliametile kui ka rahapesu andmebüroole, neist esimesele kohale laekus 14 avaldust ja teisele kaheksa.

Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja Eve Limbach-Pirn ütles ERR-ile, et nädala alguses lõppenud konkursside raames kandideeris maksu- ja tolliameti juhile 14 ning rahapesu andmebüroo juhile kaheksa inimest.

"Kõigepealt on dokumendivoor ja siis valitakse dokumentide põhjal välja need kandidaadid, kes saavad järgmisesse vooru. Ja siis nendega toimuvad vestlused. Pärast vestluseid valitakse kandidaadid lõppvooru," selgitas Limbach-Pirn valikuprotsessi.

Täpset kuupäeva, millal kumbki ametiasutus endale uue juhi saab, Limbach-Pirn öelda ei osanud, sest kõik sõltub kandidaatide arvust, kes vestlusvooru pääsevad.

Maksu- ja tolliameti endine juht Valdur Laid lahkus suvel ametist ning suundus tööle erasektorisse UG Investeeringute juhiks.

Reformitud rahapesu andmebüroo hakkab uuel aastal kuuluma rahandusministeeriumi valitsusalasse. Praeguseni on see kuulunud siseministeeriumi valitsusalasse.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: