Valgevene opositsioon nõukogu liige Maksim Znak on kadunud

Valgevene opositsiooni koordineerimisnõukogu liige Maksim Znak on kadunud, erariides, maskides mehed viisid ta teadmata suunas, ütles kolmapäeval koordineerimisnõukogu esindaja.

Znak oli üks viimastest vabadusse jäänud koordinatsiooninõukogu liikmetest.

"Maksim lahkus (endise presidendikandidaadi Viktar) Babarõka staabist koos erariietes ja maskides meestega. Nad istusid kaubikusse ja sõitsid minema," ütles koordinatsiooninõukogu esindaja.

Minski miilitsa pressiteenistus eitab Znaki kinnipidamist ja kinnitab, et ei tea sellest midagi.

"Miilitsal ei ole selle kohta andmeid," ütles pressiesindaja Natalia Ganusevitš.

Koordineermisnõukogu liikmete sõnul on Znaki telefon välja lülitatud ja temaga ei saa ka muud moodi kontakti. 

"Eeldatavasti on korrakaitsjad Maksimi külastanud ja töötavad temaga. See võib olla läbiotsimine, või ta võib olla kinni peetud. Me ei saa temaga ühendust," ütles koordineerimisnõukogu esindaja.

Babarõka pressiesindaja Gleb Germantšuk ütles, et Znak kirjutas oma viimases sõnumis "maskid".

"Maksimil pidanuks olema usutlus. Ta ei võtnud Zoomis ühendust, seega ma helistasin talle. Ta ütles, et keegi on vist seal, pani toru ära, ja kirjutas sõna "maskid". Praegu ei saa temaga kontakti," rääkis Germantšuk.

Znak oli 72-aastase Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Svetlana Aleksijevitši kõrval viimane seitsmest vabadusse jäänud koordinatsiooninõukogu presiidiumi liikmest.

Ülejäänud on kinni peetud või sunnitud Valgevenest põgenema.

Teisipäeval peeti Ukraina piiril kinni tuntuim Valgevenesse jäänud opositsionäär Maria Kalesnikava, keda võimud püüdsid kaaslaste sõnul sundida riigist lahkuma, kuid kes rebis passi puruks, et väljasaatmist vältida.

Koordinatsiooninõukogu moodustati võimu rahumeelseks üleminekuks pärast seda, kui opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja lükkas tagasi president Aleksander Lukašenko tagasivalimise 9. augustil.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: