Berliin: EL kaalub isiklikke sanktsioone Lukašenkole

Maria Kolesnikova.
Maria Kolesnikova. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Euroopa Liit kaalub võimalust kehtestada isiklikud sanktsioonid Valgevene riigipeale Aleksandr Lukašenkole, kuid arutelu ei ole veel läbi, ütles esmaspäeval Saksa välisministeeriumi pressiesindaja Christofer Burger.

"Need konsultatsioonid käivad praegusel hetkel Brüsselis väga elavalt," ütles Burger, märkides, et need ei ole veel läbi. 

Ta märkis, et seda küsimust arutati ka eelmisel nädalal Berliinis EL-i välisministrite mitteametlikul kohtumisel.

Saksa kantsleri kõneisik Steffen Seibert ütles, et Saksa valitsus mõistab Valgevene võimude vägivalla meeleavaldajate suhtes hukka "kõige otsustavamal viisil".

Tihhanovskaja: kolme opositsiooniliikme kadumine on hirmutamiskatse

Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svetlana Tihhanovskaja nimetas kolme opositsiooni koordineerimiskogu liikme kadumist katseks opositsiooni hirmutada.

"Võimud tegelevad terrorismiga, ma ei oska seda teisiti kirjeldada. Maria Kolesnikova, Anton Rodnjankovi ja Ivan Kravtsovi röövimine on katse koordinatsioonikogu tööd häirida ja selle liikmeid hirmutada," ütles Leedus viibiv Tihhanovskaja oma pressitalituse teatel.

"Kõigest hoolimata jätkab opositsioon võitlust, püüame saavutada kõigi vangide vabastamise ning uute ausate valimiste korraldamise."

Uudisteportaal tut.by kirjutas pealtnägijatele viidates, et Valgevene opositsiooni koordineerimiskogu liige Kolesnikova tõmmati esmaspäeva hommikul Minski südalinnas tundmatute isikute poolt väikebussi ja viidi teadmata suunas minema.

Uudisteagentuur Interfax teatas viitega koordineerimiskogu liikmele Maksim Znakile, et Kolesnikova ja veel kahe koordinatsioonikogu liikmega oli esmaspäeva hommikul võimatu ühendust saada ning nende asukoht on teadmata.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: