USA välisminister ähvardas Valgevene võime uute sanktsioonidega

Maria Kolesnikova toetusmeeleavaldusel osalejate kinnipidamine Minskis.
Maria Kolesnikova toetusmeeleavaldusel osalejate kinnipidamine Minskis. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA välisminister Mike Pompeo ähvardas teisipäeval Valgevene võime uute sanktsioonidega seoses opositsiooniliidrite kohtlemisega riigis.

Pompeo pidas silmas opositsionääri Maria Kolesnikovaga seonduvat.

Valgevene võimud püüdsid sundida Kolesnikovat riigist lahkuma, kuid ta rebis passi puruks, et vältida väljasaatmist, ütles teisipäeval kaaslane, kes oli koos temaga Valgevene-Ukraina piiril autos.

Pompeo ütles, et on USA sügavalt mures Valgevene võimude tegevuse pärast Kolesnikova vastu ja tunnustas samas naise vaprust.

"USA kaalub koostöös meie partnerite ja liitlastega täiendavaid suunatud sanktsioone, et rõhutada Valgevenes inimõiguste rikkumiste ja repressioonidega seotud isikute vastutust," ütles Pompeo.

Minskis korraldati õhtul meeleavaldus Valgevene opositsiooni koordinatsiooninõukogu presiidiumi liikme Kolesnikova toetuseks ja nõuti tema vabastamist. Jõustruktuurid asusid meeleavaldajaid, kelle seas ka naisi kinni võtma, edastas uudisteportaal Tut.by.

Komarovi turu juures toimuvast meeleavaldusest võttis meedia teatel osa mitusada inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: