Armeenia väitel tulistab Aserbaidžaan tema üksusi Mägi-Karabahhist eemal

{{1601366400000 | amCalendar}}
Kuvatõmmis Aserbaidžaani üksuste tegevusest.
Kuvatõmmis Aserbaidžaani üksuste tegevusest. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Armeenia teatas teisipäeval, et Aserbaidžaani relvajõud tulistavad tema üksusi kilomeetreid eemal Mägi-Karabahhist, kus pühapäeval algasid kahe poole sõjalised kokkupõrked.

Aserbaidžaani sõjaväe tuli tabas kahe riigi piirist paarkümmend kilomeetrit eemal asuva Vardenise linna lähistal paiknevaid üksusi, teatas Armeenia kaitseministeerium. Aseri droonirünnakuga süüdati põlema tsiviilkasutuses buss.

Samas lükkas Armeenia tagasi Aserbaidžaani kaitseministeeriumi väited, et Armeenia sõjavägi tulistas Daškesani rajooni kahe riigi piiril.

Armeenia teatas juba teisipäeva hommikul, et Aserbaidžaan valmistub konflikti laiendama ning võib rünnata Armeenia territooriumi.

Armeenia ähvardas kasutusele võtta kaugmaarelvad

Armeenia kaitseministeerium teatas teisipäeval, et Aserbaidžaan on Mägi-Karabahhis puhkenud sõjalises konfliktis kasutusele võtnud suurekaliibrilised laskeseadeldised TOC-1A ja Smertš ning seetõttu ei välista Armeenia lööke Aserbaidžaani sihtmärkide vastu kaugmaarelvadest.

"Selist tüüpi relvastuse kasutamine muudab sõjalise tegevuse loogikat ja mahtu, tõstes selle uuele tasemele. Sellega seoses hoiatab kaitseministeerium, et Armeenia relvajõud võivad olla sunnitud kasutusele võtma suure tegevusraadiusega relvad, mis on võimelised hävitama isikkoosseisu, liikuvat ja statsionaarset vara üle suurte alade," ütles Armeenia kaitseministeeriumi pressiesindaja Šušan Stapanjan.

Aserbaidžaan teatas pühapäeva, 27. septembri hommikul sõjategevuse algusest kogu Karabahhi konflikti eraldusjoonel. Aseri kaitseministeeriumi teatel alustasid nad vastupealetungu pärast armeenlaste provokatsiooni.

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan teatas samas Mägi-Karabahhi ründamisest Aserbaidžaani vägede poolt. Armeenia ja armeenlastega asustatud Mägi-Karabahh teatas sõjaseisukorra kehtestamisest ja kuulutas välja mobilisatsiooni.

Mõnedes oma regioonides kehtestas sõjaseisukorra ka Aserbaidžaan ja alustas osalist mobilisatsiooni.

Lahingud jätkusid ka esmaspäeval, mõlemad pooled on teatanud kümnetest hukkunutest ja sõjatehnika kaotustest.

Uudisteagentuur BNS vahendas teisipäeva hommikul Armeenia teadet, et esmaspäevaõhtuse seisuga on lahingutes Aserbaidžaaniga alates vaenutegevuse algusest hukkunud 84 Armeenia sõjaväelast.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: