Ööpäevaga lisandus 53 positiivset koroonatesti

{{1603439040000 | amCalendar}}
Kaitsemaskid.
Kaitsemaskid. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Möödunud ööpäeval Eestis tehtud 1580 koroonatestist osutus positiivseks 53. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 37,02, selgub terviseameti andmetest. Surmastatistikasse lisandus kaks varem surnud eakat inimest.

Kõige rohkem uusi nakatunuid – 32 – tuvastati Harjumaal, 12 uut nakatunut tuvastati Ida-Virumaal, kaheksal positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Üks nakatunu tuvastati Saaremaal.

Tallinna lisandus 29 uut nakatunut. Harjumaa juhtumite puhul on neljal juhul tegemist varasema haigestunu lähikontaktsetega. Ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet: ühe töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on samuti kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Ühes kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut. Neljapäeval lisandunud peokoldes on kümme inimest.

Põhja regionaalosakonnas on jälgimisel üle 1600 inimese inimest, kellest 274 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud 12 juhust neli on seotud nakatumisega pereringis, kahel juhul sai nakatunu viiruse koolist ja kahel juhul lasteaiast. Ühel juhul leidis nakatumine aset töökohal, ühel juhul hooldekodus ning üks haigusjuht toodi sisse Euroopa Liidu riigist. Ühe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 670 inimese, kellest on haigestunud 116.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 372 inimest, kellest 57 on haigestunud. Osakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 100 inimese, kellest 18 on haigestunud.

Rahvastikuregistri andmetel lisandus üks uus koroonajuhtum ka Saaremaale, nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 100 inimese, kellest 18 on positiivset.

Haiglaravi vajab 30 patsienti

23. oktoobri hommiku seisuga viibib haiglas 30 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Surmastatistikasse lisandusid 59-aastane mees ja 82-aastane naine, kes surid 17. ja 18. oktoobril oma kodus ning kellel surmajärgselt tuvastati SARS-CoV-2. Kokku on Eestis surnud 73 koroonaviirusega nakatunud inimest.

23. oktoobri seisuga on tervenenud 3418 inimest.

Eestis on kokku tehtud üle 249 000 esmase testi, nendest 4300 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: