Ööpäevaga lisandus 52 nakatunut

{{1603525260000 | amCalendar}}
Desovahend kaupluses.
Desovahend kaupluses. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul 1335 koroonaviiruse esmast testi ning lisandus 52 positiivset tulemust. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 inimese kohta on 38,07 (päev varem 37,02).

Kõige rohkem ehk 32 tulemust lisandus Harjumaale. Ida-Virumaale lisandus seitse positiivset testi, Tartumaale, Pärnumaale, Põlvamaale, Lääne-Virumaale, Raplamaale ja Jõgevamaale lisandus kõigisse üks positiivne testitulemus. Seitsme lisandunud haigusjuhtumi puhul puudus rahvastikuregistris elukoht.

Haiglaravi vajab 29 inimest, kellest kolm on juhitaval hingamisel.

Ida regiooni suurima koldega on seotud 36 inimest

Ida-Virumaale lisandunud seitsmest juhust kolm on seotud nakatumisega pereringis, kahel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Ühel juhul leidis nakatumine aset lasteaias ning üks haigusjuht toodi sisse Euroopa Liidu riigist.

Lääne-Virumaa haigusjuht toodi sisse Ukrainast. Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest.

Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 650 inimese, kellest on haigestunud 120.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet, Lääne regioonis suuri koldeid pole

Jõgevamaa uue nakkusjuhu puhul on tegemist nakatumisega töökohal, Põlvamaa nakatunu sai viiruse pereliikmelt.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaa uus haigusjuht on seotud nakatumisega pereringis. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 130 inimese, kellest 25 on haigestunud.

Kõikide Harjumaa uute juhtude puhul on nakatumiskohad veel selgitamisel

Harjumaa uute haigusjuhtumite asjaolud on selgitamisel. Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 300 on haigestunud.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on samuti kaheksa haigestunut.

Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut. Reedel lisandunud peokoldes on kümme inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 534 COVID-19 haigusjuhtumit 520 inimesega.

24. oktoobri seisuga on tervenenud 3441 inimest. Neist 2541 inimese ehk 73,8 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 900 inimese ehk 26,4 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 251 000 esmase testi, nendest 4351 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: