Tallinna Noblessneri linnakusse kerkib lähiaastatel kuus uut elumaja

Allveelaeva 4 krunt
Allveelaeva 4 krunt Autor/allikas: Google Maps

Merko valmistab ette kahte elumajadega projekti Noblessneri sadamalinnakus, kokku kerkib lähiaastatel mere äärde kuus uut kortermaja. Mullu teatas ehitusfirma, et hoone aadressil Allveelaeva 4 peaks valmima tuleva aasta lõpus, praeguseks pole ehituse alguse aeg veel paigas.

Noblessneri sadamalinnakut arendab BLRT Grupp. Noblessneri uusi eluhooneid arendab BLRT koostöös Merkoga, kes hooned ka valmis ehitab.

Esimene maja kerkib aadressile Allveelaeva 4, krundile on planeeritud üks hoone. Aadressile Lennusadama 3 / Vesilennuki 18 on planeeritud kokku viis hoonet. 

"Mõlemad projektid on hetkel ettevalmistuste ehk "tulekul" faasis. See tähendab, et valmistame projekte sisuliselt ette, kogume infot eelhuviliste kohta ja täpne ehituse alguse aeg ei ole veel paigas," ütles Merko pressiesindaja. Ehituse alustamise otsustest teatab firma esmalt börsile. 

Noblessneri jahisadama lähedale Allveelaeva 4 aadressile rajatakse ligi 150 korteri ja üle 800 ruutmeetri äripinnaga hoone. Ehitise autorid on arhitektuuribüroo PLUSS arhitektid, kelle loodud on ka Noblessneri Staapli tänava majad.

Allveelaeva 4 seisab praegu vana allveelaevatehase hall.

Aadressile Vesilennuki 18/Lennusadama 3 ehk Noblessneri jahisadama kõrvale kerkib kokku viis merevaatega hoonet. Igas majas on kuni 35 korterit ja ligi 400 ruutmeetrit äripinda. Hooned on loonud KOKO arhitektid.

Merko on varasemalt teatanud, et käimas on hoonete projekteerimine ning esimese elumaja valmimine on planeeritud 2021. aasta lõppu, ülejäänud hooned valmivad eelduste kohaselt 2022. aastal.

Noblessneri sadamalinnak asub Tallinnas, Lennusadama kõrval mere ääres, vana allveelaevade tehase kohal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: