Noore haridustegelase preemia pälvis Indrek Lillemägi

President andis üle noore haridustegelase preemiad.
President andis üle noore haridustegelase preemiad. Autor/allikas: Mattias Tammet/presidendi kantselei

Tänavuse noore haridustegelase preemia pälvis Emili kooli direktor Indrek Lillemägi ning reaalainete preemia Tallinna reaalkooli ja Kesklinna põhikooli matemaatikaõpetaja Riin Saar.

Emili kool on asutatud lastevanemate algatusel ja Indrek Lillemägi on juhtinud kooli selle algusest saadik. Kool on kujunenud aktiivseks kogukonnaks, mis pakub turvalist õpikeskkonda erinevatele lastele ja peredele. Selle õpe on tervikuna projektipõhine: igal klassil on igal õppeperioodil üks suur projekt, mille kaudu õpitakse kõiki oskusi. Teine kooli oluline eripära on laste lugemishuvi ja digioskuste arendamine ning tihe koostöö lastevanematega.

"Õpetajad ei ole eesliinitöötajad ainult koroonakriisi ajal, nad on eesliinil enamiku komplekssete probleemide lahendamisel alates keskkonnaküsimustest kuni vaimse terviseni," rõhutas preemia laureaat Indrek Lillemägi. Tema sõnul on palju häid õpetajaid, koolijuhte ja kogukondade aktiviste, kes tunnustust vääriksid.

"Loodan, et õpime vaikselt neid paremini toetama mitte ainult pidupäeval, aga ka argielus. Ja toetama ka ebaõnnestumistes, sest sellest õppimine on keerulise haridusküsimuse lahendamise paratamatu osa," lisas Lillemägi.

Noore haridustegelase reaalainete preemia laureaat matemaatikaõpetaja Riin Saar on olnud eestvedaja kujundava hindamise kui õppijat toetava hindamise juurutamisel Tallinna reaalkoolis ja Tallinna Kesklinna põhikoolis. Ta on välja töötanud süsteemsed instrumendid, mille abil on võimalik hinnata õpilaste edenemist lähtuvalt õpitulemuste saavutamisest ja oma kogemust ja nõuandeid on ta jaganud kolleegidele oma koolides ja üle Eesti. Tema suur kirg on peastarvutamine ning aastate vältel on ta juhendanud õpilaste pranglimist ja peab seda tähtsaks, sest see aitab kaasa loogilise mõtlemise arenemisele ning matemaatilistest seostest arusaamisele.

"Õpetajana saan iga päev oma õpilasi suunata avastama uusi teid. Teekondi on erinevaid, nagu ka lahenduskäike matemaatika ülesannetes. Matemaatikat saab õppida ja ka õpetada kahte moodi – kas lihtsalt faktidena või näidates, kuidas faktid tekivad ja on igapäevase eluga seotud," selgitas Riin Saar.

Kummagi preemia suurus on 5000 eurot ning need on mõeldud taotlemise hetkel 35-aastasele või nooremale inimesele, kes on saavutanud Eesti hariduselus väljapaistvaid tulemusi, olgu siis õpetades, õppematerjale koostades või haridusuuendusi eest vedades. 2003. aastal asutatud hariduspreemiat rahastab Bolt ning 2009. aastal asutatud reaalainete preemiat rahastab Microsoft Eesti arenduskeskus.

Preemiad andis üle president Kersti Kaljulaid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: