Tenerifel hakkavad kehtima rangemad piirangud

{{1608201720000 | amCalendar}}
Rand ja hotellid Costa Adejes Tenerifel
Rand ja hotellid Costa Adejes Tenerifel

Eesti turistide seaski populaarses sihtkohas Tenerifel Hispaanias jõustuvad reede ööl vastu laupäeva 14 päevaks senisest rangemad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsustatud andmetel turistide pääsu saarele küll ei piirata, ent neil peab olema broneeritud majutus ja viimase 72 tunni jooksul tehtud negatiivne koroonatest.

Kohapeal jõustuvad lisaks sellised piirangud, nagu liikumiskeeld pärast kella 22; nii avalikes kui eraruumides tohivad kohtuda üksnes inimesed, kes koos elavad; haldusüksuste vahel liikuda ei soovitata; hotellide ja restoranide terrassidel võib inimesi viibida pool maksimaalsest mahutavusest, kirjutab kohalik väljaanne Diario de Avisos. Suletud on ööklubid, siseruumides tegutsevates restoranides enam toitu ja jooke serveerida ei tohi.

Küll aga võivad turistid käia rannas ning matkamas.

Tenerife näol on tegemist Kanaari saarte ühe tuntuma ja populaarsema puhkusesaarega.

Välisministeeriumi Euroopa asjade asekantsler Märt Volmer ütles neljapäeva keskpäeval ERR-ile, et Eesti saatkond Madridis ja aukonsul Kanaaridel hoiavad olukorral pilku peal ning on vajadusel valmis Eesti turiste abistama.

Välisministeeriumi andmetel viibib praegu Tenerifel 16 Eesti kodanikku ja mujal Kanaari saartel veel kuus inimest, kes on ise oma andmed reisitargalt.vm.ee lehel registreerinud.

Oluliselt täpsustatud kell 12.42 ilmunud uudist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: