Portlandis ja Seattle'is toimusid valitsusvastased meeleavaldused

meeleavaldajad kolmapäeval USA-s Portlandis
meeleavaldajad kolmapäeval USA-s Portlandis Autor/allikas: SCANPIX/AP/Dave Killen/The Oregonian

USA-s Portlandi ja Seattle´i linnades kandsid meeleavaldajad kolmapäeval valitsuse vastaseid plakateid ja mõned inimesed rüüstasid institutsionaalset võimu sümboliseerivaid hooneid.

Portlandis marssis umbes 200 musta riietatud inimest kohalikku USA demokraatliku partei peakorterisse, kus nad purustasid aknaid ja süütasid prügikonteineri. Tänavatele tulijad väitsid, et nad on segu anarhistidest, antifašistidest ja rassilise õigluse nimel protestijatest.

"Me ei taha Bidenit, me tahame kätte maksta fašistlike veresaunade ja politsei vägivalla eest," oli kirjas ühel nende plakatil.

Portlandis toimus veel eraldi meeleavaldus, kus tähistati Donald Trumpi ametist lahkumist ja kutsuti üles jätkama valitsuse survestamist.

"Võitlus on alles alanud. Biden ei suuda Trumpi tekitatud kahjusid kõrvaldada ja rahvas peab veel rohkem oma õigusi nõudma hakkama," teatas meeleavaldusel osalenud 25-aastane Ray Austin.

Portlandis on toimunud rassilise ebaõigluse, majandusliku ebavõrdsuse ja ettevõtete võimu vastased protestid juba mitu kuud. Kolmapäeval lubasid meeleavaldajad oma tegevust jätkata, sõltumata sellest, kes on USA president.

"Me oleme valitsematud," oli kirjas ühel loosungil.

Seattle'is marssis kolmapäeval umbes 150 inimest suurte loosungitega, kus oli kirjas: "Kaotage sisserände järelevalve amet (ICE), ei mingeid politseinikke, vanglaid, piire ja presidente". Kohaliku föderaalse kohtumaja juures lõhuti aknaid ja joonistati anarhistlikke sümboleid.

Seattle'i politseinikud jälgisid meeleavaldajaid ja asusid neid öö saabudes ümbritsema.

Portlandis kaklesid politseinikud meeleavaldajatega ja hiljem osa protestijaid arreteeriti.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: