Kallase valitsuses on üllatusi: Keskerakond toob välja täiesti uued nimed

{{1611473700000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Kaja Kallase valitsuses on lisaks peaministrile 14 ministrit, Reformi- ja Keskerakond saavad võrdselt seitse portfelli. Keskerakond toob valitsusse mitu seni poliitikas mitte osalenud inimest.

Eelmisest, Jüri Ratase valitsusest jäävad oma kohtadele koroonakriisi ohjeldamisega usaldusväärsust kogunud sotsiaalminister Tanel Kiik (uus ametinimetus tervise- ja tööminister) ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Nad mõlemad on Keskerakonnast.

Samuti näib, et Kaja Kallas astus sammu tagasi "Aktuaalses kaameras" öeldud arvamusest, et uuesti korruptsioonikahtluse alla sattunud Keskerakond ei peaks saama sise- ega justiitsministri kohti. Siseministri portfell siiski läheb neile ja selle saab Põhja prefekt Kristian Jaani. Justiitsministri koht kuulub Reformierakonnale ja selle saab praegune parlamendiliige Maris Lauri.

Välisministri portfell läheb esimest korda Keskerakonnale, seda hakkab kandma Eesti suursaadik Prahas Eva-Maria Liimets. Kaitseministriks saab reformierakondlane Kalle Laanet riigikogu fraktsioonist, kes on varem Keskerakonna liikmena olnud siseminister.

Rahandusminstriks saab Keit Pentus-Rosimannus, üks Reformierakonna läbirääkijaid koalitsioonikõnelustel ning haridus- ja teadusministriks Liina Kersna, samuti Reformierakonna parlamendipoliitik.

Nende kolleeg Andres Sutt tõuseb väliskaubandus- ja IT-ministriks ning Urmas Kruuse maaeluministriks.

Kultuuriministriks saab praegune riigihalduse minister Anneli Ott ja keskkonnaministriks senine parlamendi sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder, mõlemad keskerakondlased.

Praegune haridusminister Jaak Aab (Keskerakond) liigub tagasi riigihalduse ministriks, kust ta hiljuti hariduse valdkonna juhiks toodi.

Kuna koalitsioon otsustas jagada sotsiaalministeeriumi vastutusvaldkonnad kaheks ja Kiik jätkab tervishoiuvaldkonna juhtimist, siis lisandub ministeeriumisse üks reformierakondlane, kelleks on riigikogu liige Signe Riisalo sotsiaalkaitseministrina.

Eva-Maria Liimets, Signe Riisalo, Keit Pentus-Rosimannus, Liina Kersna, Maris Lauri, Kristian Jaani, Kalle Laanet, Tõnis Mölder, Urmas Kruuse, Andres Sutt Autor/allikas: ERR/riigikogu kanselei

Teen täna Reformierakonna volikogule ettepaneku kiita heaks valitsusse mineku. Mul on hea meel esitleda meie...

Posted by Kaja Kallas on Sunday, 24 January 2021

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: