Valitsusvahetusega tuleb riigikokku üheksa uut liiget

Reformierakonna fraktsioon riigikogus.
Reformierakonna fraktsioon riigikogus. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaja Kallase juhitava Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse ametisse astumisega vahetub riigikogus üheksa saadikut, valdavalt peaministripartei liikmed.

Keskerakonna fraktsioonis toimub üks vahetus - peaminister Jüri Ratas naaseb riigikokku, kuid kuna sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder saab uue valitsuse keskkonnaministriks, säilitab alles detsembris riigikokku saanud Imre Sooäär oma koha parlamendis. Ülejäänud Keskerakonda esindavad ministrid on kas samad, mis eelmises valitsuses või tulevad nad väljastpoolt riigikogu.

Reformierakonna 34-liikmelises fraktsioonis vahetub aga kaheksa liiget.

Peaministri kohale asuva Kaja Kallase asendusliige peaks olema neljandast valimisringkonnast Timo Suslov.

Rahandusministriks saava Keit Pentus-Rosimannuse asendusliige oleks teisest valimisringkonnast Ivi Eenmaa.

Kuna kolmandas valimisringkonnas kandideerinud tulevasel justiitsministril Maris Lauril selles ringkonnas asendusliiget ei ole, saaks üleriigiliselt valituks osutunud kandidaatide asendusliikmete nimekirjast tema asemel riigikokku Mati Raidma.

Kaitseministriks tõusva Kalle Laaneti asemel ootab riigikogu koht viiendas valimisringkonnas kandideerinud ning seal Reformierakonna asendusliikmeks jäänud Aivar Viidikut. Hiiumaa vallavolikogu esimees Viidik on ka juba teatanud, et kavatseb riigikokku tööle minna.

Maaeluministriks esitatud Urmas Kruuse asendusliige üheksandas valimisringkonnas on Toomas Järveoja.

Haridus- ja teadusministri kohale seatud Liina Kersna asemel saaks 11. valimisringkonnast Maido Ruusmann.

Sotsiaalkaitseministrina tööd alustava Signe Riisalo asendusliige oleks üleriigilisest asendusliikmete nimekirjast Margit Sutrop ja tulevase väliskaubandus- ja IT-ministri Andres Suti asendusliige samast üleriigilisest asendusliikmete nimekirjast Õnne Pillak.

Kas kõik asendusliikmed ka riigikokku tööle lähevad või tuleb nende asemel keegi teine, ei ole veel selge.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: