Suurbritannia luurejuht: lääs võib kaotada tehnoloogilise ülemvõimu

Suurbritannia luurejuht Jeremy Fleming
Suurbritannia luurejuht Jeremy Fleming Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ROSLAN RAHMAN

Suurbritannia signaalluureameti (GCHQ) direktor Jeremy Fleming ütles reedel, et lääneriigid võivad kaotada oma tehnoloogilise üleoleku. Lääs peab rohkem investeerima tehnoloogia arengusse.

Fleming kirjeldas Suurbritanniat kui ülemaailmset küberjõudu. Siiski hoiatas luurejuht, et riik peab digitaalse tugevuse säilitamiseks kohanema.

Samuti hoiatas Fleming välisvastaste eest, kes võivad ohustada interneti vabadust.

"Küberturvalisus omn strateegiline küsimus, mis vajab kogu riigi tähelepanu. Reeglid muutuvad viisil, mida valitsus alati ei kontrolli. Võtmetehnoloogiatest sõltub lääne tulevik ja turvalisus," ütles Fleming. 

Viimastel aastatel on pinged lääneriikide ja Hiina vahel kasvanud.

Suurbritannia peaminister Boris Johnson leiab, et lääneriigid peavad tegema suuremat tehnoloogilist koostööd, et konkureerida Hiinaga tugevamalt positsioonilt. 

Koostööd tuleb laiendada eelkõige 5G mobiilside võrkude arendamises. Samuti tuleb üle vaadata haavatavad tarneahelad. Koroonaviiruse epideemia tõi välja Euroopa sõltuvuse Hiinaga seotud tarneahelatest.

Fleming leidis samuti, et Suurbritannia peab arendama rohkem kvanttehnoloogiad.

"Suurbritannial on alati olnud tugev tehnoloogiaarendus. Peame kasutama tehnoloogia arendamisel kõiki meie käsutuses olevaid hoobasid. Peame kaitsma oma rahvast ja avatud ühiskonda," ütles Fleming.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: