Suurbritannia luure hakkab värbama välismaal sündinud inimesi

Suurbritannia luureteenistuse peakorter
Suurbritannia luureteenistuse peakorter Autor/allikas: SCANPIX/akg/Bildarchiv Monheim

Suurbritannia salajane luureteenistus MI6 on alustanud välismaal sündinud inimeste värbamist.

MI6 spioonikandidaadid ei pea enam olema sündinud Suurbritannias, kuid neil peab siiski olema saareriigi kodakondsus, teatas The Times.

"Välismaal andmeid koguv luureagentuur soovib värvata võimalikult palju talente, et töötajate seas valitseks intellektuaalne mitmekesisus. Pole vaja inimesi, kes kõik mõtlevad sarnaselt," ütles Suurbritannia siseministeeriumi allikas The Timesile.

"Erineva rahvuse ja taustaga inimeste olemasolu võimaldaks agentuuril luuramisel tõhusamalt töötada," lisas allikas.

Topeltkodakondsusega inimestel võib tekkida vajadus loobuda oma mitte-Suurbritannia kodakondsusest sõltuvalt nende töö iseloomust. Üks spiooni vanematest peab olema Suurbritannia kodanik või omama "olulisi sidemeid" Ühendkuningriigiga. 

Tegemist on MI6 viimase katsega laiendada oma värbamispoliitikat. Eelmisel aastal vähendas agentuur teenistujalt nõuatavat vanuse alampiiri kolm aastat. Vanusepiirangut langetati sellepärast, et nooremad inimesed tunnevad paremini tehnoloogiat.

2019. aastal avaldas MI6 juuksurisalongis tehtud video, mille eesmärk oli värvata rohkem töötajaid mustanahaliste ja teiste etniliste vähemuste seast. Video eesmärk oli ümber lükata eelarvamused, et spioonid sarnanevad James Bondile, kelle töö eesmärk on vaenlaste tapmine.

USA-s CIA-ga liitumiseks peavad kandidaadid olema Ameerika Ühendriikide kodanikud või omama topeltkodakondsust. 

Saksamaa välisluureteenistus nõuab kandidaatidelt Saksamaa kodakondsust. Kandideerida saavad ka topeltkodanikud.

Prantsuse välisluureagentuuris DGSE peavad teenistujad olema Prantsusmaa kodanikud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: