Uuenenud Kloogarand loodab endise hiilguse tagasi saada

Foto: ERR

Kloogaranna ranna rekonstrueerimistööde esimene etapp on lõppenud. Järgmiseks suveks on plaanis ehitada juurde mänguväljakuid ning laiendada laudteede ala.

Keskpäeval oli Kloogarannas vähem rahvast kui kõige palavamate ilmade ajal, kuid suvitajaid jagus nii palliplatsile kui ka rannatoolidele.

Kloogaranna ranna eelmisest hiilgeajast on möödunud aastakümneid. Ranna taassündigi on kavandatud juba kümmekond aastat.

Märtsis, kui maas oli veel lumi, pandi maha esimesed märgid ning tööd algasid. Nüüd on jaanipäev läbi ja rand tõepoolest ka valmis. Ehitustööd läksid maksma 341 000 eurot.

"Päris palju on uut. Juurde on tekkinud 1300 ruutmeetrit laudteid, tekkinud on mänguväljak ja sportimisvõimalus elanikele. Meie tänane sihtgrupp ongi põhiliselt just meie kohalik elanikkond siin Kloogarannas ja Lääne-Harju vallas," rääkis Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat.

Balti jaamast toob rong pealinnarahva otse randa. Praegu käib pealinna ja Kloogaranna vahet päevas kolm rongi ning vald on asunud Elroniga läbi rääkima, et vähemalt suvel oleks rongiliiklus tihedam. Seda enam, et randa on asja ka sportijatel. Rannas on rannajalgpalli- ja võrkpalliväljakud.

Vallavanema sõnul on praeguseks tulnud välja ka esimesed probleemid, mis tuleb lahendada.

"Liikumispuudega inimesed ja ka lapsevanemad ei pääse lapsevankriga vee piirini. Siis me tekitame sellised teed juurde, mis viivad täiesti merre," ütles Saat.

Järgmisel aastal valmib rannas veel 800 ruutmeetrit laudteid ning juurde ehitatakse ka mängu- ja spordiväljakuid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: