Ungari paneb laste seksuaalharidust piirava seaduse rahvahääletusele

Ungari peaminister Viktor Orban
Ungari peaminister Viktor Orban Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/POOL

Ungari teatas kolmapäeval, et võitlemaks Euroopa Liidu surve vastu, pannakse vastuoluline laste seksuaalharidust piirav seadus rahvahääletusele. EL-i hinnangul seadus diskrimineerib LGBT-inimesi ja eelmisel nädalal käivitati Brüsselis õiguslik algatus, mis võib peatada EL-i rahavood Ungarisse.

Sel kuul jõustus Ungaris seadus, mis keelas homoseksuaalsuse või sookorrigeerimise kirjeldamise või propageerimise alla 18-aastastele. Seadus tekitas LGBT-kogukonnas ärevust. Seadust kritiseeris ka Euroopa Komisjon. 

Ungari peaminister Viktor Orban süüdistas Euroopa Komisjoni oma volituste kuritarvitamises. 

"Kaalul on meie laste tulevik, seega ei saa me selles küsimuses pinda loovutada," ütles Orban.

"Viimastel nädalatel on Brüssel selgelt rünnanud Ungarit oma lastekaitseseaduse pärast. Ungari seadused ei luba seksuaalset propagandat lasteaedades, koolides, televisioonis," ütles Orban.

Rahvahääletuse kuupäev pole veel selge. 

Orban on võimul juba 2010. aastast. Järgmisel aasta aprillis toimuvad riigis valimised. Orban kujutab ennast traditsiooniliste kristlike väärtuste kaitsjana. Tema juhtimisel on LGBT-inimeste vastane kampaania hoogustunud, teatas Reuters. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: