Saksamaal seiskusid rongid streigi tõttu kaheks päevaks

Foto: SCANPIX/imago images/Sven Simon

Saksamaa reisirongiliiklus seiskus kaheks päevaks, kui vedurijuhtide ametiühing asus streikima ja lükkas tagasi viimase minuti pakkumise liikluse säilitamiseks.

Raudteeoperaator Deutsche Bahn tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi koroonapandeemiaga seotud lisatasuks sel aastal, kuid ametiühing nimetas seda suitsukatteks ja lükkas pakkumise tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vedurijuhid nõuavad sel aastal 1,4-protsendist palgatõusu ja preemiat ning järgmisel aastal 1,8-protsendist palgakasvu.

Deutsche Bahn on pakkunud 3,2-protsendist palgatõusu kahes osas järgmisel ja ülejärgmisel aastal.

Deutsche Bahni pressiesindaja Achim Staussi sõnul saadeti vedurijuhtide ametiühingu GdL juhile tugev sõnum.

"Tahtsime läbirääkimistel arutada ka koroonaboonust, mis oleks juba sel aastal jõustunud. Samal ajal kutsusime GdLi loobuma reisirongiliikluse streigist, kuid nad keeldusid. See näitab, et ametiühing peab poliitilist võitlust ja ei taha lahendust läbirääkimiste laua taga," ütles Stauss.

Vedurijuhtide ametiühingu GdL juht Claus Weselsky sõnul tahavad streikijad uut pakkumist. "Tahame vaidlust streigi ajal viia punkti, kus tuleb uus pakkumine ja mis osutab, et tööandja mõistab, et tema töötajad on näidanud talle punast kaarti," lausus Weselsky.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: