EL-i ministrid kaaluvad täiendavaid sanktsioone Valgevenele

{{1634567880000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Kenzo Tribouillard

Euroopa Liidu välisministrid arutavad Luksemburgis täiendavate majandussanktsioonide kehtestamist Valgevenele, öeldes, et president Aleksandr Lukašenko režiim pole lõpetanud põgenikest piiririkkujate toimetamist Euroopa Liidu piirile.

Mitu Euroopa Liidu valitsusjuhti süüdistas Lukašenko valitsust rände kasutamises relvana Euroopa Liidu vastu, et see senisedki sanktsioonid tühistaks. Tuhanded sisserändajad on saabunud Valgevenesse turistiviisadega ja neil soovitatakse edasi liikuda Poolasse, Leedusse ja vähemal määral ka Lätisse. Neil Euroopa Liidu riikidel on piir Valgevenega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Leedu peaministri Gabrielius Landsbergise sõnul tundub olukord pealtnäha justnagu kontrolli all olevat, tegelikult pole põgenikevoog aga kahanenud.

Järske sõnu piirialadel toimuva kohta leidus teistelgi valitsusjuhtidel.

"Euroopas oleme silmitsi tõigaga, et Lukašenko kasutab põgenikke tööriistadena avaldamaks survet Euroopa riikidele. Lukašenko pole muud, kui riikliku inimkaubitsejate ringi pealik. Me ei kavatse kauem sallida, et on ettevõtteid nagu lennufirmad, mis teevad selle skeemiga raha, transportides põgenikke Saksamaale või teistesse riikidesse," rääkis Saksamaa välisminister Heiko Maas.

"Ka mina usun, et Belaviale on vaja kehtestada täielikud sanktsioonid, et firma ei võiks saada mingit sorti toetust. See tähendab rohkem sanktsioone," rääkis Läti peaminister Edgars Rinkevics.

Põgenikevool algas ootamatult aasta eest, kui Euroopa Liit kehtestas Lukašenko valitsusele sanktsioonid rikkumiste eest mullu augustis peetud presidendivalimistel ning valimistele järgnenud meeleavalduste mahasurumise ja opositsiooni tagakiusamise eest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: