Isamaa fraktsioon kutsub peaministrit riigikokku piiranguid arutama

Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu Isamaa fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele ettepaneku tulla esimesel võimalusel riigikogu ette ja anda ülevaade koroonaviiruse levikust ja teisipäeval välja kuulutatud plaanitavatest piirangutest.

Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder märkis kirjas peaministrile, riigikogu esimehele ja fraktsioonide juhtidele, et nii olulises põhimõttelises küsimuses nagu inimeste liikumisvabaduste piiramine ja omavalitsustele lisakohustuste andmine ei tohiks jätta kõrvale riigikogu, mis esindab Eesti rahvast. "Uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis," seisab pöördumises.

"Lähtudes eeltoodust teeme peaminister Kaja Kallasele ettepaneku, et ta esineks riigikogu ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Loodame, et seda algatust toetavad ka riigikogus esindatud erakondade fraktsioonid ja riigikogu juhatus."

Peaminister Kaja Kallas teavitas avalikkust teisipäeval valitsus otsusest, mille kohaselt ei pääse alates järgmisest nädalast kuni 10. jaanuarini negatiivse koroonatõendiga enam neisse avalikesse kohtadesse, kus on koroonatõendi kontrollimise kohustus. Lisaks kehtestatakse motivatsioonipaketid perearstidele ja kohalikele omavalitsustele, kes suudavad oma vaktsineeritute hulka kasvatada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: