MES hakkab maale kodu ostmiseks kaaslaenu andma

Eesti maamaja.
Eesti maamaja. Autor/allikas: Rain Kooli/ERR

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu kinnitas maale elama asumist soodustava eluaseme kaaslaenu tingimused. Tegemist on katseprojektiga, mis rakendub kahes Eesti piirkonnas: Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal.

Koostöös pankadega hakkab MES pakkuma kaaslaenu kodu soetamiseks Põlva- Võru- ja Valgamaal ning Ida-Virumaal kuni 1000 elanikuga asustusüksustes. Laenu saab elamu ostmiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on tegemist märgilise sammuga, mis aitab leevendada maapiirkonda kodu soetamise takistusi. "Peamiseks probleemiks on seni olnud keskustest kaugemal asuva kinnisvara madal turuväärtus ja sellest tingitud lisatagatiste nõuded laenu saamisel. Turutõrgete kõrvaldamiseks paneb õla alla MES," lausus Kruuse.  

Pilootprojekti elluviimiseks eraldab Maaelu Edendamise Sihtasutus omakapitalist viis miljonit eurot. 

MES-i poolt koostöös krediidi- ja finantseerimisasutustega pakutava kaaslaenu maksimaalne suurus on 100 000 eurot. "Kui panga antava laenu osakaal on 50 protsenti, siis oleks maksimaalne kaaslaenude summa kokku 200 000 eurot," ütles sihtasutuse juhatuse liige Leho Verk.

Esimesed laenud loodab MES välja anda veel sellel aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: