Vabaduse väljaku testimispunktis saab teha tasuta kiirtesti

Koroonaviiruse kiirtest.
Koroonaviiruse kiirtest. Autor/allikas: ERR

Tallinnas Vabaduse väljakul olevas testimispunktis saab alates 26. detsembrist teha tasuta antigeeni kiirtesti. Teenus on mõeldud täiendava ennetusmeetmena, et vähendada riske enne kohtumisi eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega.

"Tasuta testimisvõimalust pakume tervishoiuasutustes kasutatavate professionaalsete antigeeni kiirtestidega, mida aitab testimispunktis läbi viia tervishoiutöötaja. Positiivse testitulemuse puhul suunatakse inimene kohe samas testimispunktis PCR testi tegema," ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. 

Kiirtestimise kohta ei väljastata sertifikaati ega kirjalikku tõendit ning selle testi tulemus ei kajastu digiloos.

"Soovitame kiirtestimist enne kohtumist eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega, kelle jaoks võib koroonaviirus kaasa tuua raske haigestumise või on eluohtlik. Testimine aitab maandada nakkusohuga seotud riski, kuid ei pruugi nakatumist siiski ära hoida. Seetõttu on ka pärast negatiivse kiirtesti tulemust oluline järgida ohutusmeetmeid nagu füüsilise distantsi hoidmine, maski kandmine siseruumis ja hügieenireeglitest kinnipidamine," lisas Beškina. 

Antigeeni kiirtestimine Vabaduse väljaku testimispunktis on inimesele tasuta. Teenuse eest tasub ettevõttele Eldred Tallinna linn. 

Antigeeni kiirtesti saab teha Vabaduse väljaku testimispunktis 26.-31. detsembrini. Testimine on avatud iga päev kl 9-21, 31. detsembril kella 19-ni.  

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: