Valge Maja võrdles mõnede vabariiklaste tegevust fašismiga

Valge Maja pressiesindaja Karine Jean-Pierre.
Valge Maja pressiesindaja Karine Jean-Pierre. Autor/allikas: SCANPIX / Consolidated News Photos

Mõnede USA ekspresidendi Donald Trumpile lähedaste vabariikaste tegevus sobitub fašismi definitsiooniga, ütles Valge Maja pressiesindaja Karine Jean-Pierre reedel. Tema avaldus tuli päev pärast seda, kui president Joe Biden kirjeldas Trumpi toetajate tegevust lähenemisena semi-fašismile.

"Ma olin väga selge, kui kirjeldasin, mida MAGA-vabariiklased on teinud. Kui te vaatate fašismi definitsiooni ja mõtlete, mida nad on teinud meie demokraatia ründamisel… Nii see on. See on väga selge," rääkis Jean-Pierre pressikonverentsil.

MAGA on lühend Trumpi loosungist Make America Great Again (eesti keeles: Tehkem Ameerika taas suure(pärase)ks). Uudisteagentuur Reuters toob välja, et fašism on poliitiline suund, mis seab rahvuse ja sageli ka rassi huvid kõrgemale üksikisikust, toetab autokraatiat, mida juhib diktaator ja mis võib opositsiooni jõuga alla suruda.

Vastuseks president Bideni neljapäevasele avaldusele, kus ta ütles, et Trumpi liitlastest vabariiklased on omaks võtnud vägivalla ja vihkamise ning kaldunud semi-fašismi poole, nimetas vabariiklaste rahvuskomitee neid märkusi põlastusväärseteks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: