Toidupoodide käive juulis mullusega võrreldes vähenes

Värske kraam Tallinna Keskturul
Värske kraam Tallinna Keskturul Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tänavu juulis jätkus toidukaupluste müügitulu langus ning müük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2 protsenti, selgub statistikaameti andmetest.

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 919 miljonit eurot. Müügitulu jäi eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades samale tasemele.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul kasvas juulis eelmise aasta võrdluses tööstuskaupade kaupluste müügitulu kaks protsenti ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu üks protsent.

Jaemüüjate müügitulu ajalugu ja trend Autor/allikas: Statistikaamet

Toidupoodide müügitulu langus jätkus ka juulis ning müük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes kaks protsenti, lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu eelmise aasta juuliga võrreldes enim ehk üheksa protsenti kaubamaja tüüpi kauplustes.

Müügitulu suurenes veel kaheksa protsenti kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil, kuus protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, kolm protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning kaks protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes.

Müügitulu vähenes kaks protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning jäi eelmise aasta juuli tasemele tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Juuniga võrreldes suurenes juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu ühe protsendi. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese seitsme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kuus protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: