Siim Kallas: kadestasin Edgar Savisaare töövõimet ja kiiret mõtlemist

Siim Kallas ja Edgar Savisaar 2013. aastal.
Siim Kallas ja Edgar Savisaar 2013. aastal. Autor/allikas: Tallinna linn

Edgar Savisaar oli Eesti taasiseseisvumisaja rahvaliikumise ja poliitika vaieldamatu liider, ütles kauaaegne poliitik ja isemajandava Eesti ettepaneku kaasautor Siim Kallas. Tema sõnul oli Savisaare töövõime kadestamisväärne.

Siim Kallas rääkis ERR-ile, et Edgar Savisaare ajastu kestis Eesti poliitikas 1980. aastate keskpaigast alates kuni praeguseni välja. "Ta oli tolleaegse rahvaliikumise ja tolleaegse Eesti poliitika vaieldamatu liider," sõnas Kallas.

Tema sõnul oli Savisaarel lummav, aga vastuoluline isiksus. "Kui võrrelda teda või vaadata teda, siis ma alati kadestasin tema töövõimet, tema mõtlemise kiirust ja kuidas ta kiiresti reageeris. Aga kui hakata tagantjärele mõtlema, siis ta lummas inimesi, tema ümber kogunes väga palju väga andekaid ja tarku inimesi ja samal ajal oli ta selline, et nad hakkasid uuesti temast eemale hoidma," rääkis Kallas.

"Ühest küljest oli temas meeletu tõmme ja samal ajal tõukas ta inimesi eemale. Nii et niisugune vastuoluline ta oli, aga selles ajastus, kas poolt või vastu, vastandid alati mõjutavad üksteist ja teda ignoreerida ei saanud. Vähemalt valimisvõitluses, kui me juba eri pooltel olime, siis kogu valimisvõitlus käis ikka selle ümber, mida Savisaar ette võtab ja kuidas ta üles ehitab valimiskampaaniat ja oma poliitikat," kirjeldas Kallas.

Ta märkis, et Edgar Savisaar oli kirglik ja sirgjooneline inimene. "Kui sa olid tema sõber, siis ta oli jäägitult sinu sõber, aga kui sa olid tema vastu, siis ta ka oli jäägitult sinu vastu. Ta mingi eriline kompromissimees ei olnud," sõnas Siim Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: