Rootsi tahab vastu võtta seaduse, mis lubaks juurde ehitada tuumajaamu

Tuumajaam Rootsis
Tuumajaam Rootsis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/TT News Agency

Rootsi parempoolne valitsus tahab riigis suurendada energiajulgeolekut ja plaanib seetõttu juurde ehitada uusi tuumajaamu. Rootsi tahab võtta vastu uue seaduse, mis lubaks tuumajaamu juurde ehitada.

Rootsi peaminister Ulf Kristersson ütles, et valitsus teeb ettepaneku võtta vastu uus seadus, millega tühistatakse praegused piirangud. Praegu tohib Rootsis olla ainult 10 tuumareaktorit ja need võivad riigis asuda ainult kolmes kohas, vahendas Financial Times

"Me peaksime saama ehitada rohkem reaktoreid rohkematesse kohtadesse, kui seni oleme saanud teha. Meil on Rootsis ilmselge vajadus suurema elektritootmise järele," ütles kolmapäeval Kristersson. 

Rootsi peab lähiaastatel märkimisväärselt suurendama oma elektritootmist. Investorid plaanivad rajada Põhja-Rootsisse mitu tehast, mis vajavad suures koguses energiat. 

Riigile kuuluv kaevandusfirma LKAB teatas, et süsinikuvaba tootmine nõuaks sellises koguses elektrit, mis võrdub ühe kolmandikuga Rootsi praegusest elektritoodangust. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: