Kaja Kallas pälvis aasta eurooplase tiitli

Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine tunnustasid tänavu Euroopa päeval aasta eurooplase tiitliga peaminister Kaja Kallast.

Tiitli andis üle president Alar Karis Euroopa päeva seminaril Vabamus.

Aasta eurooplase tiitli väljaandmisega tunnustavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine inimest või organisatsiooni, kes on aidanud seista euroopalike väärtuste eest, suurendada Eesti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust ning teinud Eesti Euroopas nähtavamaks.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela sõnas aasta eurooplast õnnitledes, et Kaja Kallas on viimase aasta jooksul teinud Eesti Euroopa Liidus mõjukamaks kui kunagi varem.

"Tema tegevus on ennekõike olnud suunatud Ukraina aitamisele, kuid on ka oluliselt tugevdanud Euroopa Liitu. "

Aasta eurooplase valis välja žürii, kuhu kuulusid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse juht Indrek Kannik, Ragn-Sellsi juht Kai Realo, aasta eurooplane 2010 ja Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam, Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Aasta eurooplase aunimetust antakse välja 2005. aastast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: