Austraalia keelas Venemaa uue saatkonna ehitamise

Anthony Albanese
Anthony Albanese Autor/allikas: SCANPIX/AP/Mick Tsikas

Ajaleht The Times kirjutab, et Austraalia valitsus keelas Venemaa uue saatkonna ehitamise riigi parlamendi lähedale. Canberra muretseb, et Vene uus saatkond kujutaks endast ohtu riigi julgeolekule.

"Valitsus on saanud selget julgeolekunõu ohu kohta, mida kujutab endast Venemaa kohalolek parlamendihoonele nii lähedal. Tänane otsus on tehtud Austraalia riikliku julgeoleku huvides," märkis Austraalia peaminister Anthony Albanese. 

Venemaa peab edasi saama hakkama oma vana ja lagunenud hoonega, mis asub parlamendist palju kaugemal, vahendas The Times.

Venemaa sai parlamendihoone kõrvale krundi juba 2008. aastal. Canberra andis siis Venemaale 99-aastase rendilepingu, kuid Moskva ei ehitanud sellele alale uut hoonet. Lõpuks tühistas Canberra linnavalitsus rendilepingu. Eelmisel nädalal otsustas kohus, et krunt peab Venemaale alles jääma.

Albanese ütles aga, et konsulteeris kolmapäeval opositsiooniga, et võtta vastu seadus, mis keelab Venemaal saatkonna ehitamise. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: