Armeenia väitel tulistasid Aserbaidžaani väed EL-i vaatlejate suunas

Euroopa Liidu vaatleja vaatamas Latšini koridori, mis ühendab armeenlaste enamusega Mägi-Karabahhi Armeeniaga
Euroopa Liidu vaatleja vaatamas Latšini koridori, mis ühendab armeenlaste enamusega Mägi-Karabahhi Armeeniaga Autor/allikas: SCANPIX/Karen MINASYAN/AFP

Aserbaidžaani väed avasid teisipäeval tule Euroopa Liidu vaatlejate suunas, teatas Armeenia kaitseministeerium. Intsidendist levib video sotsiaalmeedias.

Armeenia kaitseministeeriumi teatel avasid Aserbaidžaani sõdurid teisipäeval kell 12.20 tule Euroopa Liidu vaatlejate ja nende sõiduki suunas Verin Šorža suunas Gegharkuniki provintsis, vahendas Armeenia uudisteagentuur Armenpress.

Euroopa Liidu vaatlusmissioon (EUMA) kinnitas hiljem, et nende vaatlejad olid kohal kui toimus tulistamisintsident nende vastutusalas. Ükski vaatleja viga ei saanud, teatati sotsiaalmeedia kaudu.

EUMA alguses eitas Armeenia kaitseministeeriumi algset teadet intsidendi toimumisest, kuid kinnitas seda järgmises teates kui veebis hakkas ringlema video intsidendi toimumisest.

Aserbaidžaani kaitseministeerium samas eitas intsidendi toimumist ning nimetas seda vastaspoole desinformatsiooniks, vahendas Aserbaidžaani uudisteagentuur Azertac.

Teates rõhutati, et Euroopa Liidu vaatlejad annavad oma külastustest Armeenia piirile Aserbaidžaanile ennetavalt teada. Samuti öeldakse aseritele milliste autodega liigeldakse ja millised on nende numbrimärgid, mistõttu peaks Aserbaidžaani kaitseministeeriumi sõnul olema selliste intsidentide toimumine nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt võimatu.

Euroopa Liit otsustas eelmise aasta lõpus saata oma vaatlejad Armeenia-Aserbaidžaani piirile sealse pingelise olukorra tõttu.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Armenpress, Azertac

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: