Musk-i X aeglustas veebiliiklust meediaväljaannetele, mis talle ei meeldi

Varem Twitteri nime all tuntud sotsiaalmeediaportaali X omanik Elon Musk
Varem Twitteri nime all tuntud sotsiaalmeediaportaali X omanik Elon Musk Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Gonzalo Fuentes/File Photo

Varem Twitterina tuntud sotsiaalmeediakeskkond X lisas mitme meediaväljaande külastusele viiesekundilise viivituse. Mõjutatud oli muuhulgas The New York Times ja Reuters. Tegu on väljaannetega, mida Elon Musk on varem kritiseerinud.

Sotsiaalmeediakeskkond X, mis kandis varem nime Twitter, aeglustas nende veebilehelt pärit ühendusi Facebookile, Instagramile ja Twitteri konkurentidele Bluesky ja Substack.

Samuti lisati viiesekundiline viivitus Reutersi ja The New York Timesi külastamisele, tuvastas The Washington Post enda analüüsile tuginedes. Elon Musk on kõiki eelnimetatud keskkondi ja meediaväljaandeid avalikult kritiseerinud.

Peale The Washington Posti loo ilmumist teisipäeva hommikul kadus varem tuvastatud viis sekundit kestev viivitus. Viivitus puudutas konkreetselt hüperlingi lühendamise teenust t.co, mille kaudu X protsessib nende keskkonnast väljapoole suunduvaid linke.

The Washington Posti analüüsi kohaselt nende enda kodulehe külastamise puhul viivitust ei kaasnenud. Samuti olid mõjutamata Fox News ja sotsiaalmeediakeskkonnad nagu Mastodon ja Youtube. Algselt kirjutati viivitusest tehnoloogiaarutelu foorumis Hacker News. Üks seda algselt märganud foorumi kasutaja kinnitas lehele, et ta nägi esmalt viivituse teket 4. augustil.

Ühe 2016. aasta Google'i uuringu kohaselt loobub tervelt 53 protsenti kasutajatest veebilehe avamisest kui selle laadimine kestab kauem kui kolm sekundit.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Washington Post

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: