Venemaal peeti kinni Raadio Vaba Euroopa ameeriklasest ajakirjanik

USA ja Venemaa lipud. Venemaal vahistati USA kodanikust ajakirjanik
USA ja Venemaa lipud. Venemaal vahistati USA kodanikust ajakirjanik Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Anton Vaganov/

Meediakanalis Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabadus (RFE/RL) töötav USA kodakondsusega ajakirjanik peeti Venemaal kinni ja teda süüdistatakse välisagendina tegutsemise registreerimata jätmises, teatasid kolmapäeval tema tööandja ja ajakirjanike ühendus.

Venemaal võib kõnealune süüdistus kaasa tuua kuni viieaastase vangistuse.

"Tšehhi pealinnas Prahas elav ajakirjanik Alsu Kurmaševa tuleb vabastada, et ta saaks viivitamatult naasta oma pere juurde," meediakanali presidendi kohusetäitja Jeffrey Gedmin avalduses.

Kurmaševa on teine USA ajakirjanik, kes on viimasel ajal Venemaal kinni võetud.

Ajalehe Wall Street Journali reporter Evan Gerškovitš on spioneerimises süüdistatuna vahi all alates märtsist.

Tavaliselt Prahas töötav Kurmaševa sõitis Venemaale juba mais. Naise mõlemad passid võeti ära juunis, kui ta üritas riigist lahkuda.

Süüdistus passide tagasisaamist ootava Kurmaševa vastu avalikustati kolmapäeval.

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: