Varblane tegi ettepaneku nimetada ametisse kolm panganõukogu eksperti neljast

Urmas Varblane
Urmas Varblane Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Panga nõukogu esimees Urmas Varblane esitas riigikogule ametisse nimetamiseks Eesti Panga nõukogu uue koosseisu valdkonna asjatundjatest liikmed Krista Jaakson, Karin Jõeveer ja Ivi Proos. Neljas ekspert selgub siis, kui ta läbib kapo julgeolekukontrolli.

"Nad on kõik Eesti kodanikud, neil on kõrgharidus ning nõukogu töös osalemiseks vajalikud teadmised ja kogemused ning nende suhtes ei esine Eesti Panga seaduse § 12 lõikes 1 sätestatud tagasikutsumise aluseid. Ivi Proosil on ametikohajärgne juurdepääsuõigus riigisaladusele, Krista Jaakson ja Karin Jõeveer on edukalt läbinud julgeolekukontrolli," selgitas Varblane.

Neist Ivi Proos on ka senise koosseisu liige. Krista Jaakson on Tartu Ülikooli juhtimise teadur ja juhtimise õppetooli juhataja. Karin Jõeveer Taltechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi juhataja. 

Neljas valdkonna asjatundjast nõukogu liikme kandidaat, kelle dokumendid esitas Varblane julgeolekukontrolli tegemiseks kaitsepolitseiametile, aga loobus kandideerimisest.

"Leidsin tema asemele uue kandidaadi, kelle dokumendid edastasin septembri alul kaitsepolitseiametile julgeolekukontrolli tegemiseks. Julgeolekukontroll tema suhtes ei ole veel lõppenud."

Eesti Panga nõukogu koosseisu kuuluvad praegu riigikogu liikmed Anti Allas, Jaanus Karilaid, Aivar Kokk, Andres Sutt, Igor Taro ja Jaak Valge ning valdkonna asjatundjad Ivi Proos, Enn Listra ja Rein Minka.

Alates 13. juunist 2023 on Eesti Panga nõukogu esimees Urmas Varblane.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: