X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Keskerakond toob Eesti Panga nõukogusse Ester Karuse

Ester Karuse
Ester Karuse Autor/allikas: Gea Kumpel/ERR

Seoses Jaanus Karilaiu fraktsioonist välja astumisega palub Keskerakond lõpetada ta volitused Eesti Panga nõukogus ja nimetada erakonna poolt keskpanga nõukogu uueks liikmeks Ester Karuse.

Eesti Panga nõukogu koosseisu kuuluvad riigikogust praegu Anti Allas (SDE), Jaanus Karilaid, Aivar Kokk (Isamaa), Andres Sutt (Reformierakond), Igor Taro (Eesti 200) ja Jaak Valge (EKRE).

Et Karilaid lahkus Keskerakonna esimehe vahetuse järel erakonnast, esitas keskfraktsiooni juht Tanel Kiik uueks kandidaadiks Keskerakonna poolt Ester Karuse. Viimane on andnud ka nõusoleku ja kinnitanud, et "vastab Eesti Panga seaduses sätestatud Eesti Panga nõukogu liikmele esitatavatele nõuetele ja tingimustele".

Muudatused ootavad ees ka Eesti Panga asjatundjatest liikmeid. Nimelt esitas Eesti Panga nõukogu esimees Urmas Varblane riigikogule ametisse nimetamiseks keskpanga nõukogu uue koosseisu valdkonna asjatundjatest liikmed Krista Jaakson, Karin Jõeveer ja Ivi Proos. Neljas ekspert selgub siis, kui ta läbib kapo julgeolekukontrolli.

Neist Ivi Proos on ka senise koosseisu liige. Krista Jaakson on Tartu Ülikooli juhtimise teadur ja juhtimise õppetooli juhataja. Karin Jõeveer Taltechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi juhataja. 

Neljas valdkonna asjatundjast nõukogu liikme kandidaat, kelle dokumendid esitas Varblane julgeolekukontrolli tegemiseks kaitsepolitseiametile, aga loobus kandideerimisest.

"Leidsin tema asemele uue kandidaadi, kelle dokumendid edastasin septembri alul kaitsepolitseiametile julgeolekukontrolli tegemiseks. Julgeolekukontroll tema suhtes ei ole veel lõppenud."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: