Tallinn kasutab Laikmaa tänavat aprillini bussiparklana

Bussid seismas Laikmaa tänava Rävala ja Gonsiori tänava vahelisel lõigul.
Bussid seismas Laikmaa tänava Rävala ja Gonsiori tänava vahelisel lõigul. Autor/allikas: Mait Ots / ERR

Tallinna linnavalitsus kasutab järgmise aasta novembrini suletuks jäävat Laikmaa tänavat kuni aprillikuuni bussiparklana, seejärel algab seal mitu kuud kestev kivisillutise paigaldamine.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Heigo Jänes ütles ERR-ile, et Tallinna kesklinnas asuv Laikmaa tänav jääb Rävala puiestee ja Narva maantee vahelises lõigus suletuks kuni järgmise aasta novembrini.

"Põhjuseks asjaolu, et Narva mnt ja Gonsiori vahelisele lõigule nii sõiduteele, trammiteede vahele, ootealadele kui kõnniteedele paigaldatakse kivisillutis," sõnas Jänes.

"Sillutise paigaldamine ongi kõige aeganõudvam töö, kuna seda tehakse käsitsi. Lisaks võtab oma aja segude kivinemine, kui selle peal sõitma saab hakata. Ilmastikuolusid arvestades saab sillutist panema hakata järgmise aasta aprillis," rääkis Jänes.

Üleskaevatud Laikmaa tänav Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jänes selgitas, et ehitustööde ajutine tehnoloogiline paus sõltub otseselt ilmast, sest talvel ei saa miinuskraadidega neid töid teha, kuna segud on vee baasil. "Töödega jätkatakse sügisel seni, kuni ilmad lubavad," lausus ta.

Ta lisas, et tänavalõiku pole vahepeal võimalik aga liiklusele avada, kuna sillutise alus pole piisavalt tugev ja siis peaks hakkama kevadel juba tehtud töid osaliselt üle tegema.

Lisaks tänava sillutamistöödele jäävad tema sõnul järgmisesse aastasse veel kontaktvõrgu paigaldamine, samuti liikluskorraldusvahendite, väikevormide ja linnamööbli paigaldus. 

"Laikmaa tänava Rävala pst ja Gonsiori vaheline lõik on aga seni kasutuses bussiparklana, kuni bussid taas Hobujaama bussiparklasse pääsevad. Ka Hobujaama tänava sõidutee tuleb kivisillutisega," lausus Jänes.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: