X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ühendkuningriik kehtestab importkaupadele süsinikumaksu

British Steeli terasetööstus Inglismaal Scunthorpe'is. Uus maks rakendub välismaistele trasetootjatele, kaitstes kodumaist tööstust süsinikuheitmete vähendamisel.
British Steeli terasetööstus Inglismaal Scunthorpe'is. Uus maks rakendub välismaistele trasetootjatele, kaitstes kodumaist tööstust süsinikuheitmete vähendamisel. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/SCOTT HEPPEL

Briti valitsus teatas esmaspäeval, et riik kehtestab süsinikumaksu importkaupadele alates 2027. aastast.

Avalduse kohaselt rakendub maks importkaupadele, mis on toodetud kehvade kliimanõuetega riikides.

Konkreetselt satuvad maksu alla raud, teras, keraamika ja tsement. Eesmärgiks on vältida niinimetatud süsiniku lekkimist, mis leiab aset siis, kui kodumaine tööstus kolib rangete keskkonna-alaste nõuete tõttu välismaale, kus keskkonnanõuded on leebemad.

Valitsus põhjendas oma otsust uuringuga, milles tervelt 85 protsenti vastanutest nimetasid süsiniku lekkimist majanduses süsinikuneutraalsuse poole liikumist takistavaks teguriks.

Ühendkuningriigi rahandusminister Jeremy Hunt ütles, et kehtestatav maks tagab, et Briti kasvuhoonegaaside heitmete vähendamise pingutused viivad ka päriselt globaalsete heitmete vähendamiseni.

"See peaks andma Briti tööstusele kindluse investeerimaks süsinikuheitmete vähendamisse ajal, kui maailm püüab saavutada süsinikuneutraalsust," lisas ta.

Euroopa Liit on juba otsustanud kehtestada sarnast maksu importkaupadele alates 2026. aastast.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: