Koolijuht: erakool ei tähenda Eestis midagi elitaarset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Eestis teevad erakoole idealistidest maailmaparandajad ja midagi majanduslikus mõttes elitaristlikku neis koolides ei ole, ütles Tallinnas tööd alustanud Püha Johannese kooli direktor Liivika Simmul.
Õigeusu kirikuga seotud Püha Johannese koolis alustab õppimist 33 last. Ühes klassis on 18 poissi ja teises 15 tüdrukut. Tahtjaid oli palju rohkem, kuid esialgu kooliruumid suuremat õpilaste hulka ei võimalda, ütles direktor Liivika Simmul "Aktuaalsele kaamerale".

"Eesti erakool tähendab idealistidest maailmaparandajaid, kes annavad oma hinge tagant kõik ära ja kindlasti maksavad ka peale. Erakool kui midagi snobistlikku või ka elitaarset majanduslikus mõttes Eestis ei ole kindlasti. Seda tuleks võtta kui eraisikuid, kes on võtnud vastutuse. Vastutuse riigi ees, perekondade ees, väikeste laste ees," selgitas Simmul.

Tema sõnul on suured munitsipaalkoolid ja väikesed erakoolid üksteisele toeks.

Järgmisele aastale mõeldes tegutseb Püha Johannese kooli juures juba kolm eelkoolirühma, kes hakkavad koolieelset tarkust saama oma tulevase kooli õpetajatelt.

Tallinnas oli täna esimene aktus ka Kaarli koguduse koolil, mille eelkäijaks oli pea 20 aastat tegutsenud lasteaed. Põhiliselt on esimesse klassi minejad koguduse lasteaia kasvandikud. Direktor Signe Ausi sõnul on Kaarli kool mõeldud nendele peredele, kes peavad tähtsaks kristlikku maailmavaadet ja lähtuvad kasvatuspõhimõtetes kristlikust väärtussüsteemist.

"Teadmised on ainult üks osa inimese haridusest. Väga suure osa moodustab ka keskkond ja kogemus ja need väärtused, mille põhjal tekib see keskkond ja kogemus. Meie lasteaed, kus see väärtuskeskkond on juba aastatega välja kujunenud ja tõestanud, võiks jätkuda ka kooli osas," rääkis Aus.

Kaarli koolis on 20 õpilast ja sama palju võetakse aasta pärast esimesse klassi. Kooli eesmärk on  saada põhikooliks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: