Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lisaks Michalile ja Lillole sai kuriteokahtlustuse ka Kalle Palling

Kalle Palling.
Kalle Palling. Autor/allikas: ERR
Reformierakonna rahastamist puudutavas kriminaalasjas on prokuratuur esitanud kuriteokahtlustuse riigikogu reformierakondlasest liikmele Kalle Pallingule.
Riigiprokuratuur kahtlustab Pallingut sarnaselt parteikaaslastele Kristen Michalile ja Kalev Lillole erakonna majandustegevusele või varale kehtestatud piirangute rikkumises, mille eest karistatakse süüdimõistmisel rahalise karistusega.

Pallingu kahtlustus on lisaks kvalifitseeritud ka pistise võtmise sätte järgi. "Menetluse muude üksikasjade ja kahtlustuste detailse sisu avaldamine ei ole kriminaalmenetluse huvides ja seetõttu me seda praeguses faasis ei tee," öeldi riigiprokuratuurist ERR-i uudisteportaalile.

Kas asi jõuab ka süüdistuse ja kohtuni, ei osanud riigiprokurör Heili Sepp lubada. "Kohtusse jõudmise lubamine või mitte lubamine praeguses faasis ei oleks kooskõlas seadusega. Tegemist on asjaga, kus lisaks prokuratuurile on vajalik ka õiguskantsleri ja riigikogu seisukoht."

Lähinädalal on Sepa sõnul liiga vara lahendust oodata, sest läbitöötamist vajavaid materjale on palju. "Need on mahukad, samuti on teema mitmetasandiline ja tõsine. Menetlustoiminguid tehakse nii kiiresti kui põhjaliku käsitluse juures võimalik," lubas Sepp.

Tänavu mais tunnistas reformierakondlane Silver Meikar Postimehe arvamusloos, et annetas oma nime all aastail 2009-2010 parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea.

Ettepaneku annetused enda nimele vormistada tegi Meikari sõnul Reformierakonna toonane peasekretär, praegune justiitsiminister Kristen Michal. Raha vahendas Meikari kinnitusel praegune riigikogu liige Kalev Lillo, kes tollal töötas Reformierakonna kontoris juhtival kohal.

Ajakirjanduses avaldatud info põhjal alustas prokuratuur kriminaalmenetlust, mille raames on tunnistusi võetud kümnetelt inimestelt. Süüdistuseni veel menetlus jõudnud pole, kuid kui see juhtub, on Michal lubanud ministrikohalt tagasi astuda.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: