Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta ohvitser on vanemleitnant Villu Klesmann

Kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots annab täna õhtul Estonia kontserdisaalis Kaitseväe 93. aastapäeva vastuvõtul üle aasta ohvitseri ja aasta allohvitseri preemiad.
Aasta ohvitser on miinijahtija Ugandi komandör vanemleitnant Villu Klesmann, aasta allohvitseri preemia saab Scoutspataljoni vanemveebel Jaanus Kundla, teatas kaitseväe peastaap.

3200 euro suurust preemiat finantseerib Riigikaitse Edendamise Sihtasutus.

Klesmann teenib kaitseväes 1998. aastast. Ta on lõpetanud Taani Kuningliku Mereväeakadeemia ja teeninud seejärel erinevatel mereväe laevadel ja mereväekoolis. Alates 2009. aastast on ta miinijahtija Ugandi komandör, tema juhtimisel on Ugandi osa võtnud mitmetest miinitõrjeõppustest ja -operatsioonidest nii välisriikides kui Eestis ning teinud kahjutuks hulgaliselt maailmasõdade aegseid lõhkekehi.

Aasta allohvitser vanemveebel Jaanus Kundla teenib Scoutspataljonis. Ta on kaitseväes alates 1999. aastast, teeninud rühmavanemana välisoperatsioonil Kosovos  ja Afganistanis. Viimastel aastatel on vanemveebel Kundla tegelenud Scoutspataljoni sõdurite väljaõppega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: