Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Gorbatšov ei pea riigiduuma valimisi ausaiks

Endine Nõukogude Liidu president ja NLKP peasekretär Mihhail Gorbatšov ütles, et 4. detsembril toimuvad Venemaa parlamendivalimised ei ole ausad.
Gorbatšov rääkis eile intervjuus ajalehele The Wall Street Journal, et tema arvates oli 2000. aastal, kui Vladimir Putin esimest korda presidendiks sai, autoritaarne valitsemine vajalik Venemaa lagunemise ärahoidmiseks. Praegu aga on Kremli autoritaarsed harjumused tema sõnul väga ohtlikud.

Ekspresident ütles, et "praegu oleme me Venemaal sunnitud tõsiselt võitlema demokraatia positsioonide taastamise, ausate valimiste, kohtute sõltumatuse ja paljude teiste asjade eest". Tema arvates on andmed riigiduuma valimistest osavõtu ja tulemuste kohta ette ära määratud.

Sellele vaatamata ei taha Gorbatšov, et välisriigid Venemaa demokratiseerimise protsessi sekkuksid. Venemaa valijad peaksid tema meelest kasutama valimisõigust ja hääletama Putini juhitava Ühtse Venemaa vastu, nagu ta isegi kavatseb teha.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: