Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur asus Meikari väiteid kontrollima

Riigiprokuratuur alustas kriminaalmenetlust kontrollimaks Silver Meikari väiteid, et Reformierakond on vastu võtnud teadmata allikatest pärinevat vara, mis on vormistatud erakonna liikmete annetustena.
Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutuse erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Prokuratuuri teatel sätestab erakonnaseadus ammendava loetelu erakonnale lubatud vara allikate kohta.

Seaduse järgi võib erakond tulu saada üksnes erakonna liikmemaksudest, riigieelarvest makstavatest eraldistest, lubatud annetustest ja erakonna varaga tehtud tehingutest.

"Kuna esineb kahtlus, et antud juhul on erakond saanud vara mittelubatud allikatest, võib tegemist olla erakonna varale kehtestatud piirangute rikkumisega," märkis prokuratuur.

15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar tunnistas tänases Postimehe arvamusloos, et annetas oma nime all aastail 2009-2010 parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea.

Vastavasisulise palve tegi Meikari sõnul talle Reformierakonna toonane peasekretär, praegune justiitsiminister Kristen Michal. Raha vahendas Meikari väitel praegune riigikogu liige Kalev Lillo, kes tollal töötas Reformierakonna kontoris juhtival kohal.

Michal ütles, et Meikari väited varjatud annetuste kohta ei vasta tõele ning asja peab selguse tooma prokuratuur.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: