Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Ülikool loob sümfooniaorkestri

Tartu Ülikool on otsustanud luua kooli sümfooniaorkestri ning selle esimene kontsert on plaanis ülikooli sünnipäeval, 1. detsembril.
Esimesel üliõpilaslaulupeol 1956. aasta 8. juulil musitseeris Tartu ülikooli sümfooniaorkester.  Selles mängis ka täna dirigendina tuntud Alo Ritsing. Sama kümnendi lõpus orkestri tegevus hääbus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd kutsub Tartu üliõpilasmaja orkestri uuesti ellu. Oma õnnistuse on sellele andnud ka ülikooli rektor Alar Karis.

"Me leiame, et on päramine aeg see võlg meie töötajate ja üliõpilaste ees tasuda," rääkis rektor. "Sel lihtsal põhjusel, et meil on ju sportimisvõimalused, meil on võimalus tantsida, meil on võimalused kooris laulda, aga inimesed, kes on õppinud klassikalist instrumenti, neil ei ole võimalust oma õpingute ja teadustöö kõrval ka selliste asjadega tegelda."

Tulevase sümfooniaorkestri dirigendiks saab Lauri Sirp. Proove hakatakse tegema Vanemuise orkestri proovisaalis. Kui sümfooniaorkestri maht koheselt ei täitu, siis tehakse algust kammerorkestrina. Esinemisplaanid on juba kindlad.

"Emakeelse ülikooli 90. aastapäeva akadeemilisel aktusel peaks olema selle orkestri esimene ülesastumine," rääkis Tartu üliõpilasmaja tegevjuht Kulno Kungla. "See ei tähenda siis mitte täispikka kontserti, aga me pakume muusikalist programmi umbes 15-20 minuti ulatuses. Ja kui me orkestri täiskoosseisu saame sel sügisel tööle, siis plaanime ka 2010. aasta kevadel juba esimest täispikka kontserti."

Sooviavaldused orkestri liikmeks saamise kohta on endiselt oodatud ning isikliku instrumendi puudumine ei tohiks olla takistuseks. Järgmisel aastal ostab ülikool orkestrile ehk ka tuttuued pillid.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: