Pensionihaldur: noortel on pensionikogumiseks vähe teadmisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pensionihaldur Olli Enqvisti arvates on noortel inimestel liiga vähe teadmisi, et teha õigeid pensioniraha kogumise otsuseid.
Fondi valik on üks olulisemaid majandusotsuseid elus ning selleks, et see otsus adekvaatselt teha, peaks haridussüsteem Enqvisti arvates appi tulema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tema sõnul pole pensioni kogumist mõtet vaadata lühikeses perspektiivis - see on midagi sarnast, kui hinnata maratonijooksjat esimese saja meetri tulemuste põhjal. Selleks, et õnnelikult finišisse jõuda, peab tegema õigeid otsuseid.

"Ma arvan, et ükskõik, kas me oleme Eestis, Soomes või kusagil mujal - noortel inimestel, kes tulevad pensioniturule, on väga vähe teadmisi selleks, kuidas otsus teha ning millist mõju see tegelikult nende tulevikule omab," rääkis Enqvist.

Enquist arvab, et tuleviku majandusotsustusi peaks õpetama tegema näiteks gümnaasiumis. Eestis peaksid tulevased pensionärid mõistma seda, et kuna riik omalt poolt praegu teist sammast ei toeta, tuleb endal ise püüda raha kõrvale panna.

Olli Enqvist on fondihalduri ja riskihaldusega tegelenud juba viimased 25 aastat. Ise ütleb ta, et kuna ikka veel selles äris tegutseb, on ta ilmselt enam-vähem hästi hakkama saanud. Nordea tõi oma esimesed pensionifondid turule eelmise aasta septembris. Swedbanki Private Debt Fondi probleemide kohta on Enqvistil aga oma selge arvamus.

"Kui see on investeering, mis on tehtud reeglite ja regulatsioonide piires, siis on see investeerimisotsus, mis pole olnud väga hea. See on tegelikult osa meie tööst - teha investeerimisotsuseid, mis on head ja teha otsuseid, mis pole nii head. See on nagu äri ikka," selgitas Enqvist.

Veel on aega kümme päeva pensionifondi vahetamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: