Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Gorbatšov, Jeltsin mures Vene demokraatia pärast

Terrorismiga võitlemise loosungi all kavandab Kreml demokraatia järsku piiramist, teatas Nõukogude Liidu endine president Mihhail Gorbatšov.

Gorbatšov kommenteeris Vene presidendi Vladimir Putini esmaspäeval avalikustatud kava - asuda kubernere valimise asemel ametisse nimetama ning kaotada duuma valimistel ühemandaadilised ringkonnad - kui eemaldumist demokraatiast. Need muutused ei aita võitluses terrorismiga, küll aga näiteks maksuseaduste muudatuste tegemiseks. Gorbatšov teatas ühtlasi, et nõuab Beslani pantvangidraama avalikku uurimist, ehkki Putin on teatanud, et avalikku uurimist ei tule.

Gorbatšovi hinnangul on Venemaal viimasel ajal toimunud terrorirünnakud otseselt seotud sõjategevusega Kaukaasias. Terrorismist jagusaamiseks on vaja
'otsida poliitilisi lahendusi läbirääkimiste teel mõõdukat suunda esindavate iseseisvuse eest võitlejatega, püüda nad eemale tõmmata leppimatutest äärmuslastest'.

Venemaa esimene president Boriss Jeltsin hindab Putini keskvõimu tugevdamise plaane leebemalt ja loodab, et Kreml ei asu demokraatlike vabaduste piiramise teele. Kodanikuõiguste piiramine ning 1993. aastal referendumil vastuvõetud põhiseaduse vaimu hülgamine oleks  terroristide võit, lisas Jeltsin.

-Lenta.ru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: