Haapsalu taastusravihaigla rajas invasportlaste jõusaali

Foto: Postimees/Scanpix

Haapsalu neuroloogilisse rehabilitatsioonikeskusse ehitati kõrgtehnoloogiline jõusaal, mis on kohandatud spetsiaalselt liikumisraskustega patsientide taastusraviks.

Baltimaades ainulaadset jõusaali saavad treeninguteks kasutada ka invasportlased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haapsalu taastusravihaigla viieteistkümnest treeningmasinast kaheksa on ratastooliga ligipääsetavad ja ülejäänud kasutatavad rehabilitatsiooniks. Jõusaali kasutajatele on loodud e-kaart, kuhu füsioterapeut programmeerib eelnevalt patsiendi treeningkava.

Treeningmasinad on erilised ka seetõttu, et nende koormust muudetakse suruõhuga, mitte raskustega. Tänu suruõhule on treeningmasinal tehtavad harjutused patsiendile turvalised.

Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul on eesmärk, et patsientide treeninguid viiks läbi füsioterapeut ja treening oleks patsiendile ohutu.

"Põhimõtteliselt edaspidi peaks olema võimalik ka see, et füsioterapeudi poolt ette planeeritud ja programmeeritud programm on patsiendi enda poolt ellu viidud ning kui ta teab ja tunneb seda saali, siis põhimõtteliselt saaks ta ka iseseisvalt ravitöö välisel ajal harjutamas ja treenimas käia, mis kindlasti oleks nii-öelda raha kokkuhoid igal juhul," selgitas Eelmäe.

160 000 eurot maksvad moodsad seadmed ostis haigla tänu sellele, et hoidis raha kokku 2012. aastal haigla energiasäästlikumaks muutmise projekti arvelt.

Treeningsaalile lisaks on haiglas nüüd ka avalik ratastoolirehvide pumpamise masin. Kuna ratastoolis liikujaid on linnas palju ja näiteks tanklates olevaist pumpadest polnud abi, siis nüüd on rehvide täitmine tehtud liikumisraskustega inimestele jõukohaseks.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: