Elanike hinnangul liikluse muudatus Kalamajas ummiku probleemi ei lahenda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinnas Kalamajas kehtib uus liikluskorraldus, mis tähendab, et osaliselt pöörati vastupidiseks Kopli tänava liikumissuund ja teises kohas muutus sama tänav kahesuunaliseks. Kohalikke elanikke esindava Telliskivi seltsi arvates ei kaota aga muudatus ummikuid ülekoormatud Tööstuse tänaval.

Volta tänaval elavad autojuhid saavad rõõmustada, sest enam ei pea tegema suurt ringi, kui vaja näiteks kiiresti Tellisikivi loomelinnakusse jõuda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa selgitas, et nüüd võib mööda Kopli tänavat Kopli poolt tulles sooritada Telliskivi tänavale ainult parempööret. Kuna tegemist on seal ka trammitee ristumisega, siis on tegemist suhteliselt ohtliku ristmikuga. Värske liikluskorraldus tekitab veel segadust ja nii mõnigi autojuht unustab ära, et ristmikul kehtib parema käe reegel.

Lisaks sellele, et Kopli tänava liikumissuund muutus, on osa tänavast nüüd ka kahesuunaline.

Rüütelmaa sõnul oli liikluskorralduse muudatust vaja mitmel põhjusel. "Üks põhjus oli Tööstuse ja Niine tänava suur liikluskoormus. Täna võimaldab see ikkagi kasutada Telliskivi tänavat ja sõita mööda Kopli tänavat Kotzebue tänavani ja Vana-Kalamaja tänavale. Selle võrra väheneb kindlasti liikluskoormus Tööstuse tänaval," selgitas Rüütelmaa.

Kohalikke elanikke esindav Telliskivi seltsi juhatuse liige Juho Kalberg pole aga Rüütelmaaga nõus. "See, mis praegu tehti, Tööstuse tänavalt ummikut vähemaks ei võta. /.../ Kõige suurem probleem jääb alles," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: