Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paides võeti puulehtede koristamisel appi eritehnika

Igasügisene nuhtlus - puulehtede koristamine - polegi nii tüütu, kui appi võtta tehnika. Nii on tehtud Järvamaa pealinnas Paides, kusjuures lehekoristusele kuluv vaev ja aeg on vähenenud lausa kolmekordselt.

Paides on ligi 30 hektarit parke ja haljasalasid, mis tuleb linna kommunaalettevõtte töölistel sügisel maha langenud puulehtedest puhtaks rookida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Et kogu linn lehtedest puhastada, kulub tavaliselt kuu aega. Juba kolmandat sügist aitab eritehnika seda tüütut tööd lihtsustada.

"Püüame mehhaniseerida nii palju, kui on võimalik. Abivahendid, nii lehepuhuri kui ka imuri näol, kiirendavad tööd umbes kolm korda," rääkis Paide Halduse majandusjuhataja Mikk Vissak.

Kui lehepuhurid on linnal endal olemas, siis imur laenati naabervallast. Juba kaalutakse ka selle ostmist, kuid enne oleks vaja muretseda traktor, mida linnal praegu pole.

Imuriga kokku kogutud lehed purustatakse ja need rändavad linna veepuhastusjaama.

"Uus, tööle hakanud veepuhastusjaam hiljem segab selle oma mudaga ja see laotatakse siis kas kompostiks või hilisem plaan on hakata seda mulda müüma inimestele aedadesse," ütles Mikk Vissak.

Ka Paide Halduse töömehed Raho ja Marek leiavad, et tehnika teeb lehekoristuse palju lihtsamaks.

"Masinaga on see, et saab palju kiremini ja ei ole niipalju lehtede vedamist. Ja kui vead lehti käsitsi, siis lehed lendavad tuulega lihtsalt käru pealt minema," kommenteeris Paide Halduse töömees Raho Rahulaan.

Kas selline töö tervisele ka hakkab?

"Noh, ikka hakkab. Seljale ja õlgadele hakkab küll, jah," tunnistas Paide Halduse töömees Marek Siiber, et leib ei tule kergelt.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: