Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja videod: Pariisis tapeti satiiriajakirja toimetuses 12 inimest, paljud said vigastada

Relvastatud mehed ründasid Pariisis asuvat Prantsuse satiiriajakirja Charlie Hebdo peakontorit, kus tapsid 12 inimest ning vigastasid veel paljusid.

Tunnistajad ütlesid, et pärast seda, kui ründajad tule avasid, oli kosta pidevat laskmist, vahendavad BBC, Reuters, "Aktuaalne kaamera", YLE jt.

Nad avasid toimetuseruumides tule kalašnikovi automaatidest ja raketiheitjast ning asusid tulevahetusse ka hoonet valvanud politseinikega. Tunnistajate kinnitusel karjusid ründajad lahkudes, et nüüd on nad prohveti eest kätte maksnud.

Sündmusi pealt näinud Benoit Bringer rääkis Prantsuse telekanalile, et kaks musta kapuutsiga meest sisenesid hoonesse kalašnikovidega. "Mõni minut hiljem kuulsime me palju laske," lausus ta.

Seejärel nähti, kuidas mehed majast põgenesid. "Need on tapatalgud," kommenteeris Prantsuse politseinik Luc Poignant teisele Prantsuse telekanalile.

Praeguste andmete kohaselt on tapetute seas väljaande peatoimetaja Stéphane Charbonnier ning mitmed legendaarsed karikaturistid.

Politsei on algatanud Pariisis ründajate tabamiseks ulatusliku operatsiooni. Kaks hukkunutest on väidetavalt politseinikud. Lisaks on viis haavatutest kriitilises seisus. Kui algselt teatati, et ründajaid oli kaks, siis hiljem rääkis siseminister Bernard Cazeneuve pressikonverentsil kolmest terroristist.

Politsei hoiatas Prantsuse meediaorganisatsioone, et nad oleksid valvel ja pööraksid pärast rünnakut tähelepanu oma turvalisusele. Rünnaku on hukka mõistnud nii Prantsusmaa riigitegelased kui ka paljude teiste riikide juhid.

"Mitte keegi ei või arvata, nagu tohiks ta Prantsusmaal tegutseda vabariigi ja selle põhimõtete vastu, ajakirjanduse vastu," ütles president Francois Hollande ajakirjanikele.

Satiirilise nädalaajakirja uudiste ja päevakajaliste teemade kajastamise viis on minevikus palju poleemikat tekitanud. Charlie Hebdo on oma lehekülgedel pilganud igasugust usuäärmuslust, oma osa on saanud nii moslemid kui ka kristlased. 2011. aasta sügisel, päev pärast prohvet Muhamedi pildi avaldamist, rünnati toimetuseruume süütepudeliga. 2007. aastal aga kaebasid kaks islamiorganisatsiooni ajakirja kohtusse Taani karikaturisti prohvet Muhamedi pilava pildi taasavaldamise eest. Kohus mõistis ajakirja õigeks. 

Alles täna avaldas Charlie Hebdo Twitteris säutsuna karikatuuri Islamiriigi liidrist Abu Bakr al-Baghdadist.

Satiiriajakirja Charlie Hebdo 7. jaanuaril Twitteris avaldatud pilapilt Islamiriigi liidrist Abu Bakr al-Baghdadist.

   

 

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: