Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Charlie Hebdo terroristide eest end peitnud trükikoja töötaja kaebas meediaväljaanded kohtusse

Lilian Lepère'i foto sotsiaalmeediast
Lilian Lepère'i foto sotsiaalmeediast

Käesoleva aasta alguses Prantsusmaal ajalehe Charlie Hebdo rünnaku korraldanud kaks terroristi saadi kätte ühes Pariisi lähedal asunud trükikojas, kus ühel sealsel töötajal õnnestus vahejuhtumi ajal end kurjategijate eest ära peita. Nüüd on mees aga esitanud hagi mitme Prantsuse meediettevõtte vastu, sest tema hinnangul avaldasid ajakirjanikud piiramise ajal informatsiooni, mis oleks võinud talle saatuslikuks osutuda.

Kohtuhagi esitas Lilian Lepère eelmisel kuul ning ametlik uurimine algatati eelmisel nädalal, vahendavad Le Parisien, BBC jt.

"Liliani jaoks kujutas tõelist ohtu see, et vennad Kouachid - relvastatud ja ohtlikud - võisid reaalajas meediast politseioperatsiooni kulgemist ja sellega seotud informatsiooni jälgida," selgitas Lepère'i advokaat Antoine Casubolo Ferro.

Näiteks öeldi piiramise ajal kohalikus raadiokanalis RMC välja, et hoones peidab end kraanikausi mees, kes lähedastele ja võimudele SMS-e saadab.

Meediaväljaanded - RMC, TF1, France 2 - pole hagi veel kommenteerinud.

Terroristid Said ja Cherif Kouachi olid eelmisel päeval Charlie Hebdo rünnaku käigus tapnud 12 inimest ning kindlustasid end pärast politsei eest põgenemist Dammartin-en-Goële'i s asuva trükikojas. Pärast 8 tundi kestnud piiramist korraldasid eriüksuslased rünnaku, mille käigus mõlemad terroristid tapeti.

Kogu piiramise aja tuli Lepère'il end terroristide eest peita. Lepère'il õnnestus ka terroristide vestlust pealt kuulata, mis tegi temast väljas ootava politsei jaoks eriti olulise infoallika.

Sarnase kohtuhagi on esitanud ka inimesed, kes pääsesid eluga Pariisi juudi toidupoest, kus islamiterrorist Amedy Coulibaly tappis kokku neli inimest enne, kui ta samuti võimuesindajate poolt maha lasti. Kuue pääsenu hinnangul ei lähtunud kanalid sündmuskohalt telepilti ja informatsiooni edastades "ka kõige põhimõttelisematest turvanõuetest". 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: